KONTAKTUPPGIFTER

Sverigefinska ungdomsförbundet
Bellmansgatan 15 NB
118 47 Stockholm

s-posti: info@rsn.nu
tel: +46 8 615 83 46
fax: +46 8 615 83 65

Liittotoimisto auki:
MA-PE: 09.00-16.00

MEDLEMSFÖRENINGAR

MOKOMA
Ort: Stockholm

MALMÖS FINSKA KLUBB
Ort: Malmö

TROLLHÄTTAN RED WOLVES
Ort: Trollhättan

STOCKHOLMS FINSKA
STUDENTER (SFS)

Ort: Stockholm

FINLANDSSVENSKA NATIONEN
I UMEÅ (FSN)

Ort: Umeå

STOR-STOCKHOLMS FINSKA UNGDOMSFÖRENING
Ort: Stockholm,
medlemmar i hela Sverige

TEAM FINSKA
Ort: Piteå
kauko.hooli(a)bredband.net)

BROADWAY FÖR UNGA
Ort: Stockholm

FINSKA LUNDA STUDENTER, FINNLUST
Ort: Lund

TROLLHÄTTANS DRAGONS
Ort: Trollhättan

SUOMI-METALL
Ort: (Göteborgs Sverigefinska skola)

GÖTEBORGS SVERIGEFINSKA UNGDOMAR
Ort: Göteborg

UPPSALA FINSKA STUDENTER (UFS)
Ort: Uppsala
(vilande)

VÄSBY PREDATORS
Ort: Upplands Väsby

SÖDERTÄLJES FINSKA-FÖRENING
Ort: Södertälje


ORGANISATION

Styrelse:           

Piia Molina, Göteborg
Ordförande
E-post: piia.granat@rsn.nu

Helena Huhta, Uppsala
Viceordförande
E-post: helena.huhta@rsn.nu

Noora Laitinen, Tukholma
Styrelseledamot
E-post: noora.laitinen@rsn.nu

Thomas Kronholm, Umeå
Styrelseledamot
E-post: thomas.kronholm@rsn.nu

Annika Stubbe, Lund
Styrelseledamot
E-post: annika.stubbe@rsn.nu

Maria Vaara, Stockholm
Suppleant
E-post: maria.vaara@rsn.nu

Henri Äikäs, Trollhättan
Supplement
E-post: henri.aikas@rsn.nu

Hela styrelsen nås via styrelse@rsn.nu

Förbundskansliet:
Fr.o.m. 1.2.2008 springer generalsekreterare Markus Lyyra efter praktiska saker samt anordnar seminarium, utbildningar och andra evenemang tillsammans med förbundets styrelse. Andra uppgifter för generalsekreteraren är representera SFU i olika evenemang, vara i kontakt med SFU:s medlemsföreningar och andra ungdomsföreningar samt dela ut information angående olika evenemang. E-post: markus@rsn.nu

Tel: måndag-fredag 09.00-16.00
+46 (0)8 615 83 46